بهترین نخود کرمانشاه

قیمت خرید عمده بهترین نخود 2 خان کرمانشاه

حبوبات امین امکان خرید  بهترین نخود کرمانشاه را با قیمتی مناسب و کیفیت مطلوب  به صورت عمده برای متقاضیان عزیز فراهم آورده است .

استان کرمانشاه در غرب کشور عزیزمان قرار دارد و با توجه به خاک حاصلخیز و منابع آبی مناسب در تولید حبوبات قدم بسیار مهمی بردارد ،اما امروز نام کرمانشاه را با نخود آن بیشتر در داخل و خارج از کشور می شنویم

چرا نخود کرمانشاه ؟

کشاورزان این استان توانسته اند با تولید سالانه 100 هزار تن نخود رتبه 1 کشوری را در تولید این محصول به خود اختصاص دهند که سرانه تولی نخود کشور سالانه حدود 270 هزار تن است که کرمانشاه به طور میانگین یک سوم نخود کشور را تولید می کنند و استانهای لرستان ،آذربایجان شرقی و غربی  رتبه های بعدی در تولید نخود کشور را دارند .

نخود کرمانشاه چه ویژگی هایی دارد؟

نخود کرمانشاه به نظر شکل ظاهری و پخت این محصول با نخود تولیدی شهرهای دیگر متفاوت است و انواع گوناگونی دارد .و به این خاطر علاوه بر تامین نیاز بازار داخل کشور به کشورهای دیگر از جمله عراق و افغانستان صادرات داشته باشد و در این اوضاع نابسامان اقتصادی و سخت ، ارز آوری داشته باشد .

آیا کرمانشاه با این حجم تولید ،در فرآوری محصولات وابسته به نخود هم رتبه اول را دارد ؟

متاسفانه باید بگوییم که هیچ اقدامی در سالهای گذشته در این زمینه انجام نشده است .و به تازگی قدمهای مثبتی در این زمینه برداشته شده است .

جالب است که استان آذربایجان شرقی با اینکه حجم نخود تولیدی در این استان نسبت به کرمانشاه بسیار پایین تر است توانسته در صادرات آرد نخود چی به کشورهای اروپایی بازار بسیار مناسبی پیدا کند و ارز آوری بالایی داشته باشد .

انواع نخود کرمانشاه :

1. نخود دو خان : نخود سایز 8 و 9 میلیمتر است که 50 درصد سایز 8 و 50 درصد سایز 9 است .که بهترین درشت ترین نخود است .

2 .نخود سه خان : نخود سایز 7 و 8 و 9 میلیمتر است که 60 درصد سایز 8 و مابقی 7 و 9 است .

3 .نخود ریز یا فلافلی : نخود سایز 5 و 6 است .

خرید عمده نخود چه مزایایی دارد :

ما با خرید نخود به صورت عمده ، 1 .محصول با قیمت مناسب میخریم 2 . محصول یک دست میخریم  3 .هزینه های ما کاهش پیدا می کند 4 . در زمان کمبود و یا گرانی نخود ما به اندازه کافی موجود ،داریم و حداقل تا مدتی از این بابت خیالمان راحت است .

برای اطلاع از قیمت خرید عمده بهترین نخود دو خان کرمانشاه و نحوه خرید آن چه کار باید کنیم ؟

حبوبات امین با فعالیت چندین ساله در حوزه خرید و فروش حبوبات ، آماده ارایه مشاوره و همکاری به همه متقاضیان خرید حبوبات می باشد .

جهت اطلاع از قیمت خرید و نحوه فروش بهترین نخود دوخان کرمانشاه و دیگر حبوبات از جمله : لوبیا چیتی ، لوبیا سفید ، لوبیا قرمز ، لوبیا چشم بلبلی ، عدس و ماش و … با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .