قیمت خرید نخود کرمانشاه

قیمت خرید نخود سه خان ممتاز کرمانشاه در بازار ایران

بهترین نخود برای کجاست؟ قیمت خرید نخود کرمانشاه چند است؟ چگونه  نخود کرمانشاه را نخود از سایر شهرها تشخیص دهیم؟

کشور ایران به دلیل آب و هوای مساعد و خاک حاصلخیز از مهم‌ترین کشورهای تولید کننده حبوبات در جهان می باشد و توانسته در بازار جهانی حبوبات در برخی محصولات از جمله نخود بسیار تاثیر گذار باشند.

نخود ایران به دلیل خوش پخت بودن  و اندازه درشت طرفداران خاص خود را در جهان دارد که از این  جمله می توان کشورهای حوزه خلیج فارس را نام برد.
کرمانشاه به عنوان قطب تولید کننده نخود در کشور عزیزمان  ایران است و به دلیل کیفیت بهتر و نوع بذر مناسب کشت شده در این استان، صادرات نخود از کرمانشاه به سایر کشورها انجام می شود، البته استانهای لرستان، همدان و بخشهایی از استان مرکزی در تولید نخود کشور فعال هستند.

نخود کرمانشاه:

نخود کرمانشاه از لحاظ کیفیت و اندازه از نخود سایر مناطق کشور مرغوب تر است و بعضا متاسفانه مشاهده شده است نخود سایر شهرها با برند کرمانشاه در بازار عرضه می گردد که کاملا با نخود کرمانشاه متفاوت هستند.

انواع نخود کرمانشاه:

نخود کرمانشاه معمولا با اندازه های مختلف در بازار عرضه می گردد  که عبارتند از :

1-نخود فلافلی :

این نخود به اندازه های سایز( 5 و 6 ) میلیمتر است و حتی با نام سایز 5 و6 نیز شناخته می شوند و بیشتر برای تولید فلافل استفاده می شوند.

2-نخود سه خان:

اندازه این نخود در سایز های( 7 و 8 و 9 ) میلیمتر است

که معمولا نخود سه خان واقعی هم گفته می شود در این حجم نخود بر اساس 100% بایستی 50 % وزن آن نخود 8 میلیمتر باشد و 25% سایز 7 میلیمتر و 25% سایز 9 میلیمتر باشد که بعضا مشاهده می شود که سه خان ( 6 و7 و 8 میلیمتر) می باشد نخود موجود در بازار بایستی از نوع سه خان واقعی باشد.

3- نخود دو خان:

معمولا با دو سایز شناخته می شود که دو خان (8 و 9 ) میلیمتر و ( 9 و 10 ) میلیمتر می باشد و معمولا برای بسته بندی‌ها و صادرات استفاده می شود.

که معمولا برای تولید نخود دو خان 9 و 10 که بایستی تناژ بالایی را بو جاری کرد تا دو خان و یا سایز  10 را تولید کرد بنابراین از لحاظ قیمتی اختلاف محسوسی با نخود سه خان دارد.

قیمت خرید نخود کرمانشاه:

علاقه مندان جهت اطلاع از قیمت و نحوه خرید نخود کرمانشاه  و سایر حبوبات از جمله لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا سفید، لوبیا چشم بلبلبی، لپه آذرشهر، عدس کانادایی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.