قیمت روز لوبیاچیتی

قیمت روز لوبیاچیتی دستچین خمین در بازار ایران

بهترین لوبیاچیتی ایران در کجا کشت می شود؟ لوبیاچیتی دستچین خمین چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه می توان لوبیا چیتی با کیفیت تهیه کرد؟ و چگونه  می شود از قیمت روز لوبیاچیتی دستچین خمین مطلع شد؟ و  چرا های بسیاری که در ذهن خریداران لوبیاچیتی خمین ممکن است وجود داشته باشد.

در این مقاله ما سعی می کنیم در حد توان، دانش و تجربه خود به برخی از سوالاتی که در ذهن  خریداران عزیز می باشد پاسخ دهیم.

بهترین لوبیا چیتی ایران:

امروزه به عقیده برخی با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حوزه کشاورزی و بحث ژنتیک دیگر بحث عادت پذیری و سازگاری محصول به یک منطقه جغرافیایی کم رنگ شده است اما باز هم برخی محصولات را با نام یک شهر یا منطقه خاص می شناسند چون از دیر باز تا کنون با آن ویژگی شهرت داشته است.

امروزه در بازارحبوبات ، لوبیا چیتی بسیاری مناطق کشور عزیزمان در بازار موجود است ولی معمولا در بازار نام لوبیا چیتی دو شهر بسیار شنیده می شود :
1- لوبیا چیتی خمین
2- لوبیا چیتی زنجان
البته لوبیا چیتی در شهرهای دیگری چون ازنا و الیگودرز لرستان، اقلید و آباده و سر حد شیراز و مغان اردبیل و برخی از شهرهای استان همدان نیز کشت می شوند، که معمولا بعضا مشاهده شده است که لوبیا این شهرها به شهرستانهای خمین و زنجان فرستاده می شوند و از آنجا به بازار حبوبات عرضه می شوند.

ویژگی لوبیا چیتی خمین:

لوبیا چیتی خمین از نظر پخت نسبت به سایر لوبیاچیتی ها خوش پخت تر و از لحاظ کیفیت بسیار با کیفیت و از نظر اندازه کشیده می باشد و  این ویژیگی آنرا نسبت به لوبیا چیتی زنجان که معمولا به صورت گرد است متمایز کرده است.

طبق شنیده های ما از برخی از کشاورزان عزیز بذر لوبیا چیتی خمین را در مزارع استان زنجان کشت کرده اند که از لحاظ کیفیت و کمیت، کمتر از محصول کشت شده در مزارع خمین بوده است و کشت این محصول در این مناطق به هیچ عموان توجیه اقتصادی ندارد.

لوبیا چیتی دستچین خمین:

مرحله دستچین لوبیا معمولا بعد از بوجار شدن محصول در کارگاههای بوجاری انجام می شود و معمولا به دو صورت سنتی و صنعتی انجام می شود.
1- سنتی : معمولا توسط خانم ها در منازل انجام می شود و به همان روش سنتی پاک کردن حبوبات انجام می شود.

2- صنعتی:

توسط دستگاههای سورتینگ یا لیزر انجام می شود که درصد خطای کمتری دارد.

لوبیاچیتی دستچین

تنها ضعف دستگاه سورتینگ برای لوبیا چیتی این است که لپه لوبیا در لوبیاچیتی دستچین قطعا یافت می شود.

قیمت خرید لوبیا چیتی دستچین خمین:

قیمت خرید لوبیاچیتی دستچین معمولا به میزان و زمان خرید این محصول بستگی دارد.

قیمتها خرد و عمده کاملا متفاوت است و اگر شرایط انبار داری و نگهدار ی مناسب باشد توصیه می شود در زمان برداشت خرید شود.

جهت اطلاع از نحوه خرید و قیمت روز لوبیاچیتی دستچین خمین و دیگر محصولات اعم از لوبیا قرمز خمین، لوبیا سفید دستچین خمین، لوبیا چشم بلبلی و لپه آذر شهر و نخود سیاه و ماش و عدس کانادایی با کارشناسان فروش حبوبات امین تماس حاصل فرمایید.